Köögi kujundamine on tõsine asi, seega tasub asjasse suhtuda vastutustundlikult. Just õigest ja läbimõeldud paigutusest sõltub lõpptulemus — mugavus, õdusus, ilu. Köök on alati olnud ja jääb mis tahes elamispinna keskuseks. Just siin toimub nii hommiku-, lõuna- kui õhtusöögi ajal elav vestlus, siin lahendatakse ka tõsiseid probleeme. Seega peab köök olema nii silmale kena vaadata kui valmis igasuguste ülesannete täitmiseks.

Võite iseseisvalt kavandada tulevase köögi paigutuse — teha vajalikud mõõtmised ja saata need Valgevene köökide tootjale. Võite ka pöörduda abi saamiseks meie kvalifitseeritud spetsialistide poole, kes kasutavad vaba ruumi optimaalselt ja õigesti. Tänu nende kogemusele muutub ka kõige väiksem köögipind multifunktsionaalseks ja stiilseks köögiks.

Reeglina pole köögi pindala suur, mistõttu paigutus vajab loomingulist lähenemist ja leidlikkust. Kõigepealt peate otsustama, kas kasutate vaid olemasolevat pindala või on võimalik see ümber planeerida, ühendades köögi näiteks elutoaga. Tänu viimasele tundub korter visuaalselt palju avaram.

Valgevene köökide peamiseks eripäraks on see, et need sobivad ideaalselt mis tahes interjööri. Meie köögid kasutavad ruumi maksimaalselt ära. Ärge unustage mööbli õiget paigutust, nii et igale sahtlile ja kapile oleks võimalik mugavalt ligi pääseda. Reeglina paikneb pliit akna lähedal, kraanikauss aga köögi vastasotsas.

Pöörake erilist tähelepanu külmkapi paiknemisele, kuna seda kasutatakse kõige tihedamini. Külmkapi võib paigutada vabasse kööginurka või hoopis mööbligarnituuri sisse, mis hoiab nii ruumi kokku kui muudab köögi avaramaks.

Kui järgite kõiki neid soovitusi, rõõmustab köök Teid ja Teie peret väga pikki aastaid.